Czy niektóre herbaty mogą pomóc Ci schudnąć?

Udowodniono, że picie niektórych herbat pomaga w odchudzaniu.

Nalewanie gorącej wody przez liście herbaty i pozostawienie jej na kilka minut, może przynieść pewne korzyści zdrowotne. Wszyscy wiemy, że herbata jest napojem, który może poprawić samopoczucie, gdy jesteśmy chorzy i promować uczucie relaksu, gdy jesteśmy pod wpływem stresu. Ale czy te korzyści obejmują potencjalną utratę wagi?

Cała herbata pochodzi z rośliny Camellia sinensis, ale liście są przetwarzane inaczej, co prowadzi do asortymentu herbat, w tym ich kolorów i smaków, takich jak zielona herbata, oolong, czarna i biała.

Czy niektóre herbaty mogą powodować utratę masy ciała, jeśli towarzyszy im dieta o obniżonej kaloryczności i ćwiczenia?

Zielona herbata: Zawiera związki, które mogą pomóc w odchudzaniu

Uważa się, że zielona herbata pomaga w utracie wagi ze względu na wysoki poziom galusanu epigalokatechiny (EGCG), związku związanego z kilkoma korzyściami zdrowotnymi. Zielona herbata ma naturalnie niski poziom kofeiny, ale połączenie kofeiny i EGCG może mieć „niewielki pozytywny efekt”, jeśli chodzi o utratę lub utrzymanie wagi. Jego niższy poziom kofeiny, w porównaniu z czarną herbatą, ułatwia popijanie o każdej porze dnia bez wpływu na sen później tej nocy.

Biała herbata: może przyspieszyć metabolizm

Kiedy myślisz o utracie wagi, prawdopodobnie myślisz o zielonej herbacie, ale biała herbata może być również skuteczna, jeśli chodzi o pomoc w odchudzaniu. Ekstrakt z białej herbaty pomaga w rozkładaniu tłuszczu i hamuje tworzenie nowych komórek tłuszczowych. Odkrycia nie oznaczają, że biała herbata będzie miała taki sam wpływ na ludzi, którzy ją piją.

Biała herbata może przyspieszyć metabolizm. Każdy rodzaj herbaty (lub kapsaicyny, która znajduje się w papryce) może przyspieszyć metabolizm o cztery do pięciu procent. Chociaż potrzebne są dalsze badania w szczególności nad białą herbatą, autorzy zauważają, że zawiera ona więcej EGCG i kofeiny niż zielona herbata.

Herbata yerba mate: może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi

Ta tradycyjna południowoamerykańska herbata wykonana z liści i gałązek rośliny yerba mate zawiera stymulujące substancje chemiczne, takie jak kofeina, teofilina i teobromina. Yerba mate pomogła otyłym uczestnikom zrzucić wagę i tłuszcz z brzucha. Uczestnicy otrzymujący suplementy yerba mate przez 12 tygodni stracili średnio 1,5 funta i zmniejszyli stosunek talii do bioder o dwa procent.

Yerba mate jest uważana za substytut kawy.

Herbata Oolong: może pomóc w metabolizowaniu tłuszczów

Liście herbaty Oolong są częściowo utlenione (na przykład czarne herbaty są całkowicie utlenione), nadając naparowi gładki, ale odważny smak. Na szczęście mogą one również pomóc zwiększyć zdolność organizmu do metabolizowania tłuszczów. Gdy osoby otyłe i z nadwagą spożywały oolong przez sześć tygodni, około dwie trzecie straciło ponad 2,2 funta i 12 procent tłuszczu z brzucha.

Czarna herbata: Może blokować wchłanianie tłuszczu

Czarna herbata nie tylko pomaga w odchudzaniu, ale może również chronić przed cukrzycą typu 2. Czarna herbata może zapobiegać przybieraniu na wadze podczas diety wysokotłuszczowej, być może dlatego, że blokuje wchłanianie tłuszczu podczas trawienia. Czarna herbata zawiera związki roślinne zwane polifenolami — mianowicie teaflawiny i tearubigany — które mogą być odpowiedzialne za korzyści blokujące tłuszcz.

Imbirowa herbata: może zmniejszyć głód i zwiększyć sytość

Kiedy masz ochotę na ostry napój, zrób imbir swoją ulubioną herbatą na odchudzanie. Samodzielne spożywanie kłącza zesty zmniejsza stan zapalny i poprawia ciśnienie krwi. Imbir i jego główne składniki wywierają korzystny wpływ na otyłość, cukrzycę typu 2, [sercowo-naczyniową choroby] i zaburzenia pokrewne.

Herbata rumiankowa: tłumi niepokój

Jest kilka powodów, aby wypić filiżankę tej herbaty przed snem. Po pierwsze, rumianek może stanowić szczególnie kojącą część czasu na wyciszenie, który informuje mózg i ciało, że jesteś gotowy do snu. Po drugie, zioło nie zawiera kofeiny, więc nie będzie Cię pobudzać. I po trzecie, rumianek ma szczególne właściwości lecznicze z flawonoidów zwanych apigeniną, które uspokajają aktywność układu nerwowego.

Biorąc pod uwagę, że sen w nocy sprzyja zdrowiu, jest to jeden z dobrych nawyków zdrowotnych, które powinieneś mieć.

https://www.napkomfort.pl

Owner at https://www.winolo.pl