Ból w szyi? Możesz spać źle

Radzenie sobie z obciążeniem szyi

Obciążenie szyi może być bardzo bolesne. Chociaż nie ma jednego rozwiązania, które byłoby odpowiednie dla wszystkich, może być kilka wskazówek, które mogą pomóc wielu osobom w krótkim czasie poradzić sobie z bólem szyi.

Odpoczynek— To może być najważniejsza wskazówka. Twoja szyja cały czas nosi ciężką głowę, a jeśli jest napięta, ciężko pracuje, aby pozostać w pozycji pionowej. Leżenie w wygodnej pozycji lub siedzenie na krześle z wysokim oparciem może pomóc w odpoczynku głowy.

Ciepły okład lub okłady z lodu — niektóre osoby dobrze reagują na ciepłe okłady, aby rozluźnić mięśnie lub okłady z lodu, aby stłumić ból. Nie używaj ich jednak dłużej niż 20 minut na raz, a jeśli ból nasili się, obejdź się bez niego.

Rozciąganie — delikatne rozciąganie po ciepłej kąpieli lub prysznicu może pomóc przywrócić pewien zakres ruchu szyi i zmniejszyć ból. Nie przesadzaj jednak, bo możesz jeszcze bardziej zranić się w szyję.

Stres — stres może napiąć mięśnie, co może oznaczać jeszcze większy ból, jeśli masz już napiętą szyję. Spróbuj uspokoić działania, takie jak czytanie lub oglądanie uspokajającego filmu.

Masaż — czy to przez masaż własny, czy masaż od kogoś innego, delikatny nacisk może pomóc w przemieszczeniu się krwi do okolicy i złagodzić ból.

Leki przeciwzapalne — niektóre osoby dobrze reagują na leki przeciwzapalne.

Zapobieganie nadwyrężeniom szyi w przyszłości

Radzenie sobie z bólem szyi może być… no… bólem szyi. Najlepszym sposobem radzenia sobie z bólem jest zapobieganie mu. Istnieje kilka prostych sposobów na osiągnięcie tego celu:

Wybierz odpowiednią poduszkę — Twoja poduszka musi podtrzymywać głowę przez całą noc, upewnij się, że jest najlepsza do pracy!

Zmień swoją pozycję do spania — Jeśli podczas snu zauważysz regularny ból szyi, może to być Twoja pozycja do spania. Na przykład przejście z trybu spania bocznego na tryb spania może pomóc niektórym osobom.

Unikaj snu na brzuchu — podczas gdy niektórzy ludzie mogą spać na kilka dziwnych sposobów i czuć się doskonale, ból szyi jest bardzo częstym problemem u osób śpiących na brzuchu. Jeśli to możliwe, unikaj spania na brzuchu.

Są to najlepsze sposoby na uniknięcie krótkotrwałego bólu szyi. Każdy, kto odczuwa ból szyi, który nie ustępuje lub gorzej, może rozważyć wizytę u lekarza w celu sprawdzenia, czy istnieją jakiekolwiek podstawowe obawy.

Na szczęście przez większość czasu wprowadzanie tych zmian może złagodzić ból szyi spowodowany niewłaściwym snem — ponieważ już nie będziesz spać źle!

https://www.materace.edu.pl/

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.